Pro nováčky

Schůzky a výpravy

Schůzky se konají každou středu od 16:00 do 18:00 v klubovně na Legerova 277. Schůzky vedou Pepa a Domino.
Každá první schůzka v měsíci je smečková, je zde celá smečka a v
šichni chodí v kroji.

Výpravy probíhají většinou jednou za čtrnáct dní, ale někdy i častěji. Konají se převážně o víkendech. Výprava může být smečková (pouze pro vlčata, častější) nebo středisková (všechny oddíly střediska).

Nováček

Každý nováček se musí ve smečce nejdříve pořádně rozkoukat, k tomu slouží doba 2 měsíce.

Po splnění určitých kritérií přijímá vlče nové právo – nosit kroj, plnit vlčky a strážit totemovou hůl.

Věci na schůzku

Zápisník (blok s tvrdými deskami formátu A5, bude si sem lepit lístečky s výpravami a novými informacemi)
Trháček (na kreslení, hry apod.)
Uzlovačka (šňůra o průměru cca 0,5 cm na vázání uzlů)
Nováček či Stezka vlčat
Příručka Vlčci a světýlka (až po splnění nováčkovské zkoušky, kluci ji dostanou od nás)
KPZ (krabička poslední záchrany, dozví se, co do ní)
> Na každou první schůzku v měsíci kroj a vhodné kalhoty (jeans/hnědé plátěné)! (až po splnění nováčkovské zkoušky)
Tužka či propiska, pastelky

Kroj
Abyste dokázali našít všechny nášivky správně, pomůže Vám tato stránka, (kroj.skauting.cz) na které si můžete zobrazit různé kroje podle věku skauta. Vás bude zajímat kroj vlčat.

Komunikace

Abychom Vás mohli stále informovat o novinkách ve smečce, využíváme několik způsobů jak na to.

Dotazy: Po každé schůzce se můžete ptát činovníků na vše, co Vás zajímá.
Web: https://havranatakolin.skauting.cz (zde se dozvíte, co v nejbližší době chystáme)
Mail: Zásadnější informace odesíláme mailem.(viz kontakty)

Co to všechno stojí?

> Registrace 1800 Kč (platí se jednou ročně, je v ní mimo jiné pojištění na akcích a příspěvek na chod oddílu)